تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۱:۱
پیام استاندار خراسان شمالی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید
محمدرضا صالحی استاندار خراسان شمالی به مناسبت آغاز سال تحصیلی پیامی صادر کرد.
پیام استاندار خراسان شمالی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید
 به گزارش اداره کل روابط عمومی استاندار ی خراسان شمالی متن پیام محمد رضا صالحی به شرح ذیل است:
سال تحصیلی جدید و بهار تعلیم و تربیت امسال را در حالی آغاز می کنیم که هم زمانی آن با دهه نخست محرم الحرام و ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) توجه به معنویت و اخلاق مداری را به ویژه در مراکز آموزشی دوچندان کرده است.
این ایام هم چنین به سان تمام سال های گذشته با هفته گرامیداشت دفاع مقدس همراه و عجین است که خود معرف بزرگ ترین حماسه قرن و پایداری ملتی بزرگ در برابر هجوم سبعانه دشمن متکی به حمایت های دنیای استکبار است.
 دانش آموزان و دانشجویان ما به عنوان آینده سازان ایران اسلامی باید بدانند که برای حفظ آرمان های والایی نظیر استقلال، آزادی، امنیت، پیشرفت، عدالت و مردمسالاری، چه مجاهدت های بی نظیری رقم خورده است. اکنون نیز این فرزندان برومند ملت ایران در مدرسه، حوزه و دانشگاه، در مسیری گام می نهند که با همت و اراده آکنده از نوع دوستی، هم چنین توجه مضاعف به خردورزی، مدارا و اعتدال گرایی و پرهیز از افراط و تفریط، خواهند توانست مسیر سعادت آینده ملت را در جهان متلاطم کنونی تضمین کنند.
 دولت تدبیر و امید ضمن باور به مشارکت مردمی و خرد جمعی برای بهبود امور جاری، برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف کلان و تحقق کامل حقوق شهروندی ،باور جدی دارد، ودر این سال ها تلاش کرده است با وجود همه تنگناهای مالی، در عرصه برقراری عدالت آموزشی و برخورداری حداکثری همه دختران و پسران این مرز و بوم از امکانات و فرصت های برابر گام های بلندی بردارد. تداوم پیمودن این مسیر دشوار و دستیابی به دستاوردهای مضاعف به ویژه تحکیم مولفه های اقتصادی و تقویت عرصه کارآفرینی دانش بنیان، به همت و تلاش بیشتر متولیان امر آموزش در کشور، همراهی و همدلی روزافزون مردم با خادمان و خدمتگزاران خود در دولت و نیز، هم افزایی دیگر نهادهای حاکمیتی نیاز مبرم دارد.
اینجانب ضمن تبریک فرارسیدن سال تحصیلی جدید موسم علم آموزی و دانش اندوزی به اساتید دانشگاه ،معلمین عزیز ،دانشجویان و دانش آموزان استان ،اطمینان کامل دارم که با گشایش های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی رخ داده در دولت تدبیر و امید و فضای بانشاط ایجاد شده در دانشگاه ها و مدارس، زمینه جهش علمی و فرهنگی ایران اسلامی و به تبع آن، استان خراسان شمالی را فراهم و ما را یک گام دیگر به اهداف چشم انداز متعالی کشور نزدیک تر می کند.
 
 
 
منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی