۱۳۹۶/۰۶/۳۰

پیام استاندار خراسان شمالی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

محمدرضا صالحی استاندار خراسان شمالی به مناسبت آغاز سال تحصیلی پیامی صادر کرد.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی استاندار ی خراسان شمالی متن پیام محمد رضا صالحی به شرح ذیل است:
سال تحصیلی جدید و بهار تعلیم و تربیت امسال را در حالی آغاز می کنیم که هم زمانی آن با دهه نخست محرم الحرام و ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) توجه به معنویت و اخلاق مداری را به ویژه در مراکز آموزشی دوچندان کرده است.
این ایام هم چنین به سان تمام سال های گذشته با هفته گرامیداشت دفاع مقدس همراه و عجین است که خود معرف بزرگ ترین حماسه قرن و پایداری ملتی بزرگ در برابر هجوم سبعانه دشمن متکی به حمایت های دنیای استکبار است.
 دانش آموزان و دانشجویان ما به عنوان آینده سازان ایران اسلامی باید بدانند که برای حفظ آرمان های والایی نظیر استقلال، آزادی، امنیت، پیشرفت، عدالت و مردمسالاری، چه مجاهدت های بی نظیری رقم خورده است. اکنون نیز این فرزندان برومند ملت ایران در مدرسه، حوزه و دانشگاه، در مسیری گام می نهند که با همت و اراده آکنده از نوع دوستی، هم چنین توجه مضاعف به خردورزی، مدارا و اعتدال گرایی و پرهیز از افراط و تفریط، خواهند توانست مسیر سعادت آینده ملت را در جهان متلاطم کنونی تضمین کنند.
 دولت تدبیر و امید ضمن باور به مشارکت مردمی و خرد جمعی برای بهبود امور جاری، برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف کلان و تحقق کامل حقوق شهروندی ،باور جدی دارد، ودر این سال ها تلاش کرده است با وجود همه تنگناهای مالی، در عرصه برقراری عدالت آموزشی و برخورداری حداکثری همه دختران و پسران این مرز و بوم از امکانات و فرصت های برابر گام های بلندی بردارد. تداوم پیمودن این مسیر دشوار و دستیابی به دستاوردهای مضاعف به ویژه تحکیم مولفه های اقتصادی و تقویت عرصه کارآفرینی دانش بنیان، به همت و تلاش بیشتر متولیان امر آموزش در کشور، همراهی و همدلی روزافزون مردم با خادمان و خدمتگزاران خود در دولت و نیز، هم افزایی دیگر نهادهای حاکمیتی نیاز مبرم دارد.
اینجانب ضمن تبریک فرارسیدن سال تحصیلی جدید موسم علم آموزی و دانش اندوزی به اساتید دانشگاه ،معلمین عزیز ،دانشجویان و دانش آموزان استان ،اطمینان کامل دارم که با گشایش های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی رخ داده در دولت تدبیر و امید و فضای بانشاط ایجاد شده در دانشگاه ها و مدارس، زمینه جهش علمی و فرهنگی ایران اسلامی و به تبع آن، استان خراسان شمالی را فراهم و ما را یک گام دیگر به اهداف چشم انداز متعالی کشور نزدیک تر می کند.
 
 
 

منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۱۲۷۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده